Muhteşem Kraliçe
9. Bölüm Özeti

9. Bölüm Özeti

Aradan birkaç yıl geçmiştir. Eğitimler halen devam etmektedir. Daire savunması, saman taşıma, koşu ve ok atma ile kendilerini geliştirmeye devam ederler. Bu sırada diğer hwarang gruplarının aşağılamaları ile de savaşmaktadırlar.

Mavi Ejder grubunun başı ve onlardan birkaç kişi nandoların yüz karası olarak tabir ettikleri Duk Man'ı görürler. İçlerinden biri bu kıza benziyor der ve kontrol etmeye çalışırlar. Bu sırada arkadaşları onu kurtarmaya gelir.

Hakarete uğradığını söyleyen Ejder Çiçeğine meydan okumaları söylenir ama Yushin adamlarına güvenmemektedir ve bundan dolayı katılmak istemez. Bunu kendine yediremeyen Yushin, Duk Man'ı cezalandırır. Ertesi gün Mavi Ejder'in bayrakları kesilmiş ve ayakla basılmıştır. Bu durumda gruplar arası savaş kaçınmaz olmuştur.

Bu karşılaşma öncesi Baekje ile savaş başlar ve bu ertelenir. Hwarangların başı prenses görevleri dağıtır. Ejder Çiçeği alayını Kutsal Uçuş alayının kontrolünde savaşa gönderirler. Bu duruma karşı çıksa da emre uyacaktır. Giderken Prenses Cheonmyeong, Yushin'den kendisine dikkat etmesini ister.

Hep birlikte savaşa giderler. İlk kez savaş deneyimi alacak olan Ejder Çiçeği Alayı üyeleri buradaki manzara karşısında kendilerini kötü hissedecektir.

~ Soron bu savaşı Sadam Kalesi'ni almak için yapacaktır, fakat bu kale savunma için kullanılmaktadır. Buradaki birlikleri boşaltmak amacıyla Hamak Kalesine başka bir grubu gönderip oradaki düşmanları oraya sevk etmeye çalışacaktır.

~ Alcheon, Kutsal Uçuş Alayının lideri.