Muhteşem Kraliçe
58. Bölüm Özeti

58. Bölüm Özeti

Maraşel Kim Yu-sin, Baekjelileri bozguna uğratır ve Sorebol'a geri döner.

Bi-dam, Kraliçe'nin ölümü ile birlikte kendi hayatına son vereceği ile ilgili söz verir ve bunla ilgili Kraliçe ile anlaşma yapar. Kraliçe, Bi-dam'ın emrindeki orduların Savaş Bakanlığına bağlanacağını ve Bi-dam ile evleneceğini duyurur. Bi-dam, Büyük Usta Moon-no'nun hazırladığı 3 krallık kitabını Kim Yu-sin'e verir. O adının tarihe yazılması yerine sevdiği insanı seçmiştir.

Bi-dam'ın yardımcısı Yeom Jong kitabın kaybolduğunu görür. Araştırmaya Bi-dam'ın odasına gittiğinde kraliçe ile yapılmış gizli anlaşmayı görür. Bi-dam'a bağlı olanları gecenin bir yarısı toplar ve bunu açıklar. Tang Hanedanlığı elçileriyle görüşme yapacak olan Efendi Mi-Saeng'in Bi-dam'ı kendi taraflarına çekmek için bir planı vardır.

Bu plana göre Bi-dam'ın adıyla imzalanmış bir anlaşma yapılacaktır. Elçiler, Sorebol'a geldiğinde kraliçeye tahtı bırakması ve Tang Hanedanlığından kralın bir akrabasıyla evlenmesini ister. Kraliçe onları tutuklatır ve araştırmaya başlar. Elçilerden bilgi alabilmek için askerlerden birinin rüşvet almasını sağlarlar.

Chun-chu, yelpazeyle gelen gizli mesajı çözerek Bi-dam ile Elçiler arasındaki anlaşmayı öğrenir. Bi-dam'ın beraberindekiler ise kendisinden habersiz yaptıkları gizli anlaşmayı ona söylemişlerdir.