Muhteşem Kraliçe
51. Bölüm Özeti

51. Bölüm Özeti

Mi-sil kendi yaşamına son vermiştir. Yanındakilere de prensese itaat etme emri vermiştir. Prenses Mi-sil'i görmeye gittiğinde Bi-dam içeride onun için gözyaşı döküyordur. Oradan çıkan Bi-dam hızla uzaklaşır. Yu-sin ve Duk Man peşinden giderler. Duk Man, Bi-dam'a yalan söylediğini söyler ve gerçekleri anlatmasını ister. Bi-dam, Mi-sil'in annesi olduğunu ama kendisini kabul etmediğinden bahseder.

Mi-sil'in son emrine Chilsuk ve Seok-bum uymazlar. Chilsuk'un amacı Duk Man'ı öldürmektir. Bunun için Seok-bum'u yem olarak gönderir. Bu sırada Chilsuk Prensesi bulur fakat Yu-sin ve Bi-dam tarafından yaralandıktan sonra o da kendi canına kıyar.

Daeya kalesinde güvenliği sağlamak üzere konuşurlarken Majestelerinin son nefesini vermek üzere olduğu haberini alan Duk Man, saraya gider. Majesteleri burada son nefesini verir.

Duk Man, Mi-sil'in yanındakileri affeder. Seol-won, Mi-sil'in son isteğinin Bi-dam'ın yanında olmaları olduğunu yanındakilere açıklar. Ayrıca Duk Man gizli bir servis kuracağını açıklar. Mi-sil'in adamlarının da bulunacağı bu servisin başına ise Bi-dam'ı getirir.

Büyük gün gelmiştir. Prenses Duk Man artık Kraliçe olacaktır. Tören sonrasında Yu-sin, prensese sonsuz bir sadakatle her şeyini bu uğurda harcayacağını açıklarken Bi-dam ise kraliçenin kendisine hizmet edeceğini ve sahip olduğu her şeyi kendisine vereceğini düşünmektedir.