Muhteşem Kraliçe
5. Bölüm Özeti

5. Bölüm Özeti

Bir kum fırtınası çıkar ve Dukman ile Chilsuk'u başka yere savurur. Fırtına sonrası Duk annesini arar ama kesik ipleri görür ve annesini kaybettiği için üzülmektedir.

~ Yongsun: Prenses Cheonmyeong'un eşi.

Öte yandan Silla'da Kral veliaht olarak Yongsun'u kararlaştırır. Tabi Mishil buna karşı çıkar. Bir kalenin fethedilmesi için onu gönderir. Kale başarıyla ele geçirilse de Mishil dönüş yolunda Yongsun'u öldürür.

Prenses Cheonmyeong hamiledir ve bebeğini sarayda güvenli bir şekilde büyütemeyeceğini düşünüp bir Budha rahibi olarak tapınağa çekileceğini söyler. Orada yaşamaya başlar ve Yongsun'un kardeşine de Munno'yu bulmasını söyler.

Aradan bir sene geçmiştir. Cheonmyeong sağlıklı bir bebek dünyaya getirmiştir. Munno'nun da nerde olduğu bulunmuştur. Onu görmek için kaldığı tapınağa gidecektir. Fakat o bölge isyanların olduğu bir alandır.

Öte yandan Mishil'in sevgililerindne Soron bu olayı soruşturur ve Munno'nun bir tapınakta olduğu haberini alır. Amacı süikast düzenlemektir.

Dukman'da babasını araştırmak için Kerim'e gelir (Silla'da bir liman kenti). Burada herkese sorar ama Munno'nun nerede olduğunu kimse bilmemektedir. O sırada onun yabancı olduğunu anlayan iki kişi Munno'nun yerini bildiklerini iddia etmektedir.