Muhteşem Kraliçe
49. Bölüm Özeti

49. Bölüm Özeti

Mi-sil'in attığı ok Prenses'in boynuna taktığı Soyeobdo'ya isabet eder. Mi-sil ana kapıyı kullanarak beraberindekilerle Daeya kalesine kaçmayı başarır.

Majesteleri kurtarılmıştır. Prenses Duk Man, Sorebol'da Mi-sil yandaşlarını temizlemeye ve otoriteyi sağlamaya çalışır. En önemli sorunları Mi-sil'i ellerinden kaçırmış olmalarıdır. Bu bir iç savaş tehlikesini beraberinde getirecektir. Duk Man, Bi-dam'ı bilgi toplamak üzere kaleye göndermeye karar verir.

Her ne kadar saray majestelerinin kontrolüne geçmiş de olsa Mi-sil'in eli her tarafa ulaşır. Hatta saraya gitmesi gereken raporları ve cephaneliklere bile el koyar. Bu durumdan kurtulmak isteyen Prenses, So-hwa'nın Mi-sil'in odasından çaldığı mektubu kullanmaya karar verir.

Mektubu getirmek üzere Bi-dam'a görev verir. Bi-dam mektubu okur. Annesinin öldürülme kararını okur. Ona neden darbe sırasında saraydan uzaklaştırıldığını sormak üzere Daeya kalesine gider. Annesi onun kendisi için bir engel olduğunu söyler. O sırada içeri giren Mi-saeng Bi-dam'ı görür. Mi-sil, Bi-dam'ın gitmesine izin verir. Herkes Mi-sil'in Bi-dam'ı neden koruduğunu anlamaya çalışır.

Bi-dam geri döndüğünde mektubu yerinde bulamayacağını söyleyecektir. Mi-sil, beraberindekilere Bi-dam'ın oğlu olduğunu açıklar. Prenses Duk Man'da Bi-dam'a aralarındaki bağı sormuştur.