Muhteşem Kraliçe
47. Bölüm Özeti

47. Bölüm Özeti

Etrafı Chilsuk ve askerleri tarafından kuşatılan Prenses Duk Man zor durumdadır. Onu kurtarmak isteyen So-hwa, prensese bir öneride bulunur. Buna göre So-hwa, Duk Man gibi davranacak, bu sırada Duk Man ve Yu-sin kaçacaktır. Bu onun ölümüne sebep olabilecek kadar tehlikelidir. Bu neden Duk Man kabul etmese de, So-hwa ikna eder.

Chil-suk ilk grubu gönderir, tamamı öldürülür. Yere kendini atanlar arasında So-hwa ile Wyol-ya da vardır. Chil-suk içeride Yu-sin ile dövüşürken bunun bir oyun olduğunu anlar ve onların peşine düşer. Bu sırada Yu-sin ve Duk Man kaçmayı başarır. Wyol-ya ile So-hwa'yı yakalayan Chil-suk, Mi-sil'in sözlerini hatırlayarak onu orada öldürür. Sonradan So-hwa olduğunu öğrenecektir.

Geri dönen Wyol-ya, Duk Man'a So-hwa'nın öldüğünü söyler. Duk Man sevdiği insanları daha da kaybetmemek için artık kendini göstereceğini ve saklanmayacağını söyler. Yu-sin buna karşı duysa da prensesin kararına saygı duyacaktır.

Sorebol'a Tang hanedanlığı bir elçi gelecektir. Duk Man onun karşılandığı zaman mektuplarla majestelerini kurtarın mesajını iletir. Mi-sil ile elçi görüşürler, elçiyi ikna etmeyi başaran Mi-sil toplantıdan çıktıktan sonra Prenses Duk Man'ı karşısında bulacaktır.