Muhteşem Kraliçe
46. Bölüm Özeti

46. Bölüm Özeti

Prenses Duk Man, Yu-sin ve Bi-dam'ın yardımlarıyla Bi-dam ile birlikte saraydan kaçmayı başarır. Jook-bang'da tapınaktaki gizli yolu takip ederek So-hwa'yı bulur ve onunla gizli geçidi kullanarak kaçar.

Geride kalan Yu-sin, Alcheon, Kim Seo Hyeon, Young-chu ve diğer Duk Man yandaşlarına istedikleri itirafı yaptırmak için işkence yaptırır.

Mi-sil, adamlarına Prenses Duk Man'ı ölü olarak getirmelerini emreder. Bunla ilgili Sorebol'da duyurular yapar. Prenses Duk Man, kendini tehlikeye atarak Mi-sil'e destek veren ordu komutanına gider, ayrıca Mi-sil'in duyurusuna karşı Mi-sil'in tutuklanması gerektiği ile ilgili duyurular yaptırır.,

Mi-sil, asillerle bir toplantı yapar. Ve bu toplantıda Sorebol'u korumak için bir kurul oluşturulduğu, başkanı kendisi olduğunu söyler. Bu kararı majestelerinin mührünü kullanarak kendisi onaylamıştır. Ayrıca Mi-sil, sıkı yönetim ilan eder. Askeri olan asilleri de saraya aldırarak onların bir tehdit olmasının önüne geçmeye çalışacaktır.

Jook-bang ve So-hwa, Wyol-ya'nın yanına gelmeyi başarır. Burada prenses ile görüşürler.

Chilsuk'un Duk Man'ı yakalamak için bir planı vardır. Ölülerle birlikte bir de sağ bırakırlar ve onu takip ederler. O sırada orada bulunan Wyol-ya, ceset taşıyıcısı olarak hapishaneye girmeyi planlamıştır. Fakat izlendiğinden haberi yoktur. Bunu bilen Mi-sil, Yu-sin'i oraya bırakır. Wyol-ya, Yu-sin'i de baygın halde ölü süsü vererek dışarı çıkarır ve kampa döner. Chilsuk ve beraberindekiler artık prensesin yerini biliyordur.