Muhteşem Kraliçe
44. Bölüm Özeti

44. Bölüm Özeti

Prenses'in vergi reformu da, oy çokluğu ile karar alınması da kurulda kabul görmez. Alınan bu tavırla asillerin gözünde kurul değer kaybetmiştir.

Mi-sil, hükümdar olabilmek için Seol-won ile birlikte bir plan hazırlamıştır. Bu planın ilk aşaması olarak Sorebol dışındaki yandaş birliklerini hazırlatır. Sonra iyi bir oyunla kendini haklı çıkartmayı düşünür. Bu plana göre öncelikle Kim Seo Hyeon ve Young-chu'nun içkilerine ilaç katarak onların, ertesi gün alınacak acil bir karar için kurula gelememelerini sağlayacaktır. Kurul prensesin siyasete karışmamasını öngörüyor. Planları istendiği gibi işler. Geç uyanan Kim Seo Hyeon ve Young-chu kurula girmek istese de askerler tarafından önü kesilir. Bu durumda Alcheon ve Yu-sin birlikte kurul salonuna girerler. Mi-sil onların isyan ettiğini öne sürerek savaş bakanı Seol-won'u üzerilerine gönderir. Plan gereği Se-jong'da bıçak darbesiyle öldürülmüştür.

Buna engel olmak isteyen Chun-chu ve Duk Man için artık çok geçtir. Saray birbirine girmiş ve Mi-sil'in birlikleri de Sorebol'a gelmiştir.