Muhteşem Kraliçe
42. Bölüm Özeti

42. Bölüm Özeti

Mi-sil, Bi-dam'la birlikte saraydakilerden habersizce kendini iyi hissetmediği zamanlar gittiği yere gider. Burada Bi-dam'la konuşarak vakit geçirir ve dinlenir.

Chun-chu, Prenses Duk Man ile görüşerek planının çok iyi işlediğini anlatır. Efendi Mi-saeng, Chun-chu ile görüşmeye gider ve burada aslında Chun-chu'nun annesi için onlara duyduğu öfkeyi öğrenir.

Se-jong, Chun-chu ile Seol-won'un kızının evliliği ile kendini kurtarma çabası içine girmiştir. Seol-won'da onun gizli olarak Sorebol'un ordu komutanlarından biriyle görüştüğünü öğrenir. Karşılıklı güvensizlik sonucu, Bo-jong Se-jong'u Ha-jong Seol-won'u kaçırır.

Bu sırada Prenses Duk Man, Mi-sil'in gizlendiği yeri bulur ve onunla konuşmaya gider. Mi-sil'in değiştiğini fark eden Duk Man Sorebol'a döner ve Chun-chu ile görüşür.

Se-jong ve Seol-won birbirlerine girmek üzereyken karşılıklı anlaşırlar. O sırada Mi-sil gelir ve idealinin ipuçlarını verir. Prenses Duk Man ile Chun-chu da bir görüşme yapar. Duk Man, Chun-chu'ya planının başarısız olduğunu söyler. Duk Man kraliçe olacağını açıklamasıyla, Chun-chu ise kemik sınıflamasını barbarca bulmasıyla Mi-sil'e taht yolunu açmışlardır.