Muhteşem Kraliçe
4. Bölüm Özeti

4. Bölüm Özeti

Duk Man, Romalı arkadaşlarına yardım için çayları kiremit haline getirir ve böylece taşımayı düşünür. Ama valinin adamları bu durumdan haberdardır. Onları ararlar ve yakalarlar. Duk Man, Annesi ve beraberindekiler valinin karşısına çıkarılır ve öldürülmeye başlar. Burada Duk Man bir hükümdarda olması gereken nitelikleri anlatır. Vali her ikisinde de ölüm yazan taşlardan birini seçmesini, yaşamı seçmesi halinde serbest bırakacağını söyler. Duk Man diğerini görmek ister ama Vali göstermez. Bir taş seçen Duk Man onu yutar böylelikle valideki ölüm olduğunda yaşamı seçmiştir.

Vali onları affeder. Döndüklerinde hanın bahçesinde oturup sohbet etmektedirler. Chilsuk ise anne kızın yaşadığı yere girip araştırmaya başlamıştır. Onun kralın kızı olduğuna dair kanıtları bulur ve onları yakalamaya çalışır. Fakat buradan anne - kız kaçmayı başarır. Chilsuk Sohwa'nın kılıç darbesiyle yaralanmıştır. Romalılar tarafından iyileştirilir tekrar anne - kızın peşine düşer.

Onların ayak izlerinden gizlendiği mağarayı bulur ve Sohwa yı kovalamaya başlar. Bu sırada Duk, annesi için su almaktadır. Burada annesi bir kum bataklığının içine düşer. Duk onu kurtarmak istese de tuttuğu ipi keser ve kumlara gömülür. Bu sırada Chilsuk onlara yetişmiştir.