Muhteşem Kraliçe
32. Bölüm Özeti

32. Bölüm Özeti

Moon-no'nun tüm sorularına doğru yanıt veren Bo-jong ilk düellonun kazananı olmuştur. İkinci düelloda Moon-no, Silla'nın anlamı olan 3 kelimeyi sorar. Bunlardan iki tanesi tüm hwaranglar tarafından bilinmektedir. Fakat 3. anlamını Moon-no dahi bilmemektedir.

Bu sorunun doğru yanıtını bilen iki kişi vardır. Bunlar Mi-sil ve Başbakan Se-jong. Fakat bunun açıklanması onların yararına değildir. Bu nedenle Bo-jong'dan araştırmamalarını ister. Mi-sil prensesin bu sorunun doğru yanıtını bulamayacağına inanmaktadır.

Bi-dam ise ailesini araştırmak istemektedir. Bunu Moon-no'ya sorar. Moon-no neden bunu öğrenmek istediğini sorduğunda ise bir hwarang olmayı ve bu şekilde prensese hizmet etmek istediğini söyler. Moon-no henüz açıklamamıştır.

Kral Jinheung döneminden bu yana gelişen olayların anlatıldığı bölümde, Mi-sil'in eski başbakan Geochilbu ile anlaşıp darbe yaptığını ve bundaki amacının kraliçe olmak olduğunu öğreniyoruz. Fakat Kraliçe Maya'nın tekrar ortaya çıkması sonucu işler değişmiş, çok fazla şey bildiğini düşündüğü başbakan Geochilbu'yu öldürüp yerine Se-jong'u getirmiştir.

Prenses Duk Man, Yu-sin ve Alcheon 3. anlamı araştırmaya başlarlar. Sorunun yanıtı olabilecek milli tarihteki ilgili kitabın Se-jong tarafından değiştirildiğini öğrenirler. Milli Tarihi hazırlayan Geochilbu'yu araştırmaya başlarlar ve onun hazırlandığı yer olan tapınağa giderler. Buradaki rahip, Geochilbu'nun kelime oyunlarındaki ustalığından bahseder.

Geochilbu, ölmeden önce Kral Jinpyeong'a bir mektup iletmiştir. Mektup fazla bir anlam ifade etmemektedir. Fakat onu inceleyen Duk Man kelime oyunlarını fark eder. Mektup Prenses Duk Man'ın hançerine işaret etmektedir.