Muhteşem Kraliçe
31. Bölüm Özeti

31. Bölüm Özeti

Prenses Duk Man, yıllar önce öldüğünü sandığı ve anne diye seslendiği dadısı Sohwa'yı tekrar görmüş ve onu saraya getirmiştir.

Sarayda Chilsuk ile karşılaşan Sohwa, hayatını kurtardığı için ona teşekkür eder. Fakat her ikisi de ayrı efendilere hizmet etmekte olduklarını dile getirirler.

Büyük Usta Moon-no'nun yokluğunda yıllar geçmiştir. Mishil, bu ünvanı törenle Chilsuk'a vermek ister. Törenin yapılacağı gün Moon-no gelir ve yapılacak komutanlık savaşına hakemlik yapmak isteğini dile getirir. Mishil bu isteği kabul edecektir.

Haber tüm hwarang ve nangdolara duyurulur. Herkes Bo-jong'un kazanacağına kesin gözle bakmaktadır.

Moon-no, Prenses Duk Man ile görüşür. Ona ne için kraliçe olmak istediğini sorar. Onun tarafında olmadığını, olmasını istiyorsa Mishil karşısında ayakta durabilmesi gerektiğini söyler. Prensesin oradan ayrıldığında Sohwa ile karşılaşır.

Sohwa ile Moon-no Bi-dam hakkında konuşurlar. Bi-dam dışarıdan onlara kulak misafiri olur. Moon-no'nun Bi-dam ile Duk Man'ı evlendirmek istediğini öğrenir. Sohwa ise bunun mümkün olamayacağını söyler.

Hwarang liderliği için herkes bahçede toplanır. Büyük usta onları hwarangların toplanma yerine çağırır. Ve onlara avludaki nangdo olmayanların sayısını sorar. Bu soruya yalnız Bo-jong doğru yanıt verir. İlk düelloyu Bo-jong kazanmıştır.