Muhteşem Kraliçe
29. Bölüm Özeti

29. Bölüm Özeti

Güneş tutulmasının ardından Duk Man ortaya çıkar. Halkın arasına karışmış Jook-Bang ve Go-do da kraldan ikizler gerçeğini açıklaması için istekte bulunur. Kraliçe Duk Man'ın yanına gider ve onu halkın huzuruna çıkarır, gerçekleri anlatır. Kral da onun yanına gelerek ünvanını alacağını açıklar.

Duk Man'ın prenses olmasını Mishil ve beraberindekiler kabul ederler, buna karşılık asilleri kendi yanlarında tutabilmek için vergileri düşürmesini kraldan ister.

Tören öncesi Mishil ile karşılaşan Duk Man, ondan korktuğunu ona belli eder fakat durumu düzeltmek için başkaldırır ve kutsal soydan gelen birine bu şekilde davranamayacağını söyler. Duk Man törenle prenses ilan edilir ve ünvanına kavuşur.

Mishil bu davranışından sonra oldukça gergindir. Kendisine yakın hwaranglara, Duk Man'ın adamlarını takip edip Wolcheon'u bulmalarını ve kendisine getirmelerini söyler.

Prenses Duk Man, Yushin ve Alcheon'u, budist rahibi kendisine getirmesiyle görevlendirir. Mishil'in hwarangları onları izlemektedir. Yerlerini öğrenen Bo-jong ve beraberindekiler Wolcheon'u yakalar. Fakat Yushin ve Alcheon onlardan Wolcheon'u geri alacaktır.

Wolcheon, Duk Man için bir gözlemevi projesi hazırlamıştır. Bu projesini bakanlar kurulunda dile getirir. Böylelikle halkı gökyüzü hakkında bilgilendirecek ve bunu kişisel amaçlarına kullananların yolunu kesecektir.

Bölümün sonunda Mishil ve Duk Man karşılıklı konuşurlar. Duk Man, Kutsal Rahibelikten vazgeçeceğini açıklar, Mishil ise bunun onun yararına olmayacağını açıklar. Duk Man'ın amacı halkına umut vermektir.