Muhteşem Kraliçe
28. Bölüm Özeti

28. Bölüm Özeti

Mishil, Bi-dam'ı sorguya çekmek üzereyken majesteleri de onu izlemeye gelir. Mishil onun şarlatan olduğunu iddia etmekte ve onu öldürmek istemektedir. Bir kahinsen ne zaman öleceğini de biliyorsun demektir der. Bi-dam bir süre düşündükten sonra majestelerinden 3 gün önce der. Majestelerinin de izlediğini bilen Mishil artık ona dokunamayacaktır. Onunla görüşerek bir şarlatan olduğunu bildiğini söyler. Ateşi büyüteçle yaktığını ve fasulyelerle mezar taşını hareket ettirdiğini anlatır. Güneş tutulmasının olacağını yazan bir mektubu Mishil'e iletir.

Mishil, Bi-dam'a inanmamamaktadır ama yine de bir açıklama bekleyen halk ve majestelerine bir yanıt vermek zorundadır. Dolayısıyla bu durumu araştırır. Öncelikle Wolcheon'un kesin olarak tutulma tarihi belirtmiş olmasından şüphelenir, sonrasında Bi-dam'ı oyuna getirerek onu kaçarken görür ve son olarak Yushin'in karşısında yalanı belli ettiğini görür. Bu durumlar tutulmanın olmayacağına Mishil'i inandırır ve halka açıklar.

Bahsedilen gün güneş tutulması olmaz. Bi-dam'da ertesi gün öldürülecektir. Tam yakılmak üzereyken güneş tutulması gerçekleşmeye başlar. Bu Mishil'in hata yaptığının kanıtıdır.

Kehanet sonrası yazan gerçek Silla'nın yıldızının ortaya çıkışıdır. Güneş tutulması sona erdiğinde Duk Man ortaya çıkmıştır.

~ Arkaplanda gelişen olayların anlatıldığı bölüm ~

Duk Man aslında tüm arkadaşlarına tutulma olmayacak diyerek yalan söylemiştir. Böylelikle Mishil'i tutulma olmayacağına inandıracaktır. Bu gerçeği güneş tutulmasından bir gün önce Yushin ve Alcheon'a açıklar.

Sonrasında Duk Man'ın Wolcheon'u ikna etmek için zekasını kullandığını görüyoruz.