Muhteşem Kraliçe
26. Bölüm Özeti

26. Bölüm Özeti

Duk Man, Yushin'e amacını açıklar. Silla tahtına geçip ülkenin hükümdarı olmak istediğini söyler. Herkes Duk Man'ın bu itirafıyla şaşırmıştır. Duk Man daha sonra Yushin ile konuşur ve onu amacına dahil etmek istemediğini açıklar.

Yushin babası Kim Seo-Hyeon ile görüşerek Duk Man'ın yanında olduğunu söyler. Babası bu duruma karşıdır, hiçbir şekilde Duk Man'ın prenses olamayacağını söyler. Yushin aldığı cevapla çalışmaya dağa gider.

Mishil, gerçekten güneş tutulması olup olmayacağını öğrenmek üzere tapınağa gider. Buradan döndükten sonra pusuda bekleyen Kayalı direnişçiler, budist rahip Wolcheon'u kaçırır ve oradaki herkesi öldürür.

Sesleri duyan Jook-Bang ve Go-do kapıyı kırarak çıkarlar. Sohwa'yı da yanlarında götürmek isterler. Fakat orada çevreyi dolaşan iki hwarang onları fark eder. So-hwa'yı okla düşürür ve onu alarak oradan uzaklaşırlar.

Duk Man, Alcheon ve Bi-dam oraya vardıklarında rahibin kaçırıldığını anlarlar. Tekrar geri dönerler.

Sorebol'da Ha-jong, babası Se-jong'un tahta çıkışını hızlandırmak için ikizler olayını halka ilanlarla duyurur. Kral bunları toplatır. Sorumlu olarak Duk Man'ı görmektedir. Mishil ise gerçeği bilmekte fakat işine geldiği için ses çıkartmamaktadır. Bu durumdan Seol-won ve oğlu Bo-jong memnun değildir.

Yushin, babası ve annesi ile konuşarak kendilerine güvenmelerini, halklarını kurtaracağını söyler. Sahip olduğu tek şey olan toprakların tapusunu da alıp ayrılır. Bu sırada Kayalı direnişçilerden bir grup bir ok ile kara listeye alındıklarını duyurur. Yushin onları takip eder ve yakalar. Direniş lideri ile görüşmek için onlara teslim olarak direnişçilerin kaldığı yere giderler.

Kayalı direnişçilerle tanışan Yushin amaçlarının aynı olduğunu söyler. Burada direnişin başındaki kişi Büyük Kaya Krallığının veliahtı Wyol Ya olduğunu öğrenir, onunla güçlerini birleştirerek Kayalıları kurtarmak için anlaşırlar.

Duk Man, rahibin yerini öğrenmek istemektedir. Bunun için Mishil'in ne yapabileceğini düşünür. Bi-dam, Kayalıları tek tek öldürüp yerini öğrenmek isteyeceğini söyler. Oraya gittiğinde gerçekten Kayalılar sorguya çekilmektedir. Bi-dam oradaki bir kişiyi gizlice mesaj iletirken görür. Takip eder. Sakladığı mektuptaki gizli şifreyi çözen Bi-dam saklandıkları yeri bulur ve bunu Duk Man'a söyler.

Duk Man, Alcheon ve Bi-dam birlikte Kaya direnişçilerinin kaldığı yere gelir. Burada yakalanırlar. Kayalı direnişçilerle anlaşan Yushin onu görür ve kendime hükümdar olarak seçtiğim kişi karşınızda der, herkes saygılarını sunar..