Muhteşem Kraliçe
25. Bölüm Özeti

25. Bölüm Özeti

Duk Man, Yushin'i geride bırakarak Silla'ya geri döner. Dönerken Bi Dam'a da amacını açıklar ve yardım etmesini ister. Yushin uyandığında Duk Man'ı bulamaz ve Silla'ya gitmiş olabileceğini düşünüp yola çıkar.

Bi Dam, durumu ustası Munno'ya bildirir, ustası istiyorsa Duk Man'a yardımcı olabileceğini söyler. Bi Dam aldığı izinle Sorebol'a gelir.

Sorebol'da Prenses Cheonmyeong'un cenaze töreni düzenlenir. Hwarang Alcheon, majestelerinden kızının ölümünü araştırmasını ister. İçeride bakanlarıyla bu durumu konuşan kral, tahtı kaybetmemek için bu olayın bir kaza olduğunu söyleyecek ve araştırılmasını istemeyecektir.

Hwarang Alcheon, prensesin ardından intihara hazırlanırken Duk Man gelir ve kendisinin de prenses olduğunu söyler. Zamanı gelince hwarangların başına geçeceğini ve amacını gerçekleştirmesi için kendisine hizmet etmesini ister. Alcheon bunu kabul eder.

Mishil, olayı kendi araştırır ve kardeşi Mi Saeng ile Baş Rahibe'ye birer zehir verir. Kardeşi ona yardımcı olmaya devam etmesi gerektiğini söyler.

Duk Man, Alcheon'a majesteleri ve kraliçeye iletilmek üzere birer mektup gönderir. Kraliçe'yi tapınağa çağırmaktadır, Majestelerine ise bir mektup yazmıştır, bu mektupta prenses olmanın hakkı olduğunu yazar.

Kraliçe, kızı için dua edeceğini söyleyerek tapınağa gelir. Burada rahibe kılığına girmiş Duk Man ile konuşur. Annesine amacını söyler ve gizlice aşağıda, prenses Cheonmyeong'un bulduğu sığınağa gider. Burada rahibeyi görür. Rahibe Duk Man'a baktığında onun geleceğini görür. Bu sırada Mishil içeri girer. Duk Man'a paravanın arkasına saklanmasını söyler.

Duk Man burada takvimi kimin yorumladığını öğrenmek istemektedir. Rahibe Mishil'e göklerin iradesini küçümsediği için sonunun iyi olmadığını söyler. Bu sırada gizlice Duk Man'a aradığı sorunun yanıtını da iletir. Sonra zehri içen Baş Rahibe ölür.

Duk Man, yine mağaraya gelmiştir. Burada Yushin'e de son olarak amacını açıklar. Amacım Silla tahtı der...