Muhteşem Kraliçe
24. Bölüm Özeti

24. Bölüm Özeti

Dae Nam Bo, gizledikleri yeri buldu. İçeri girecekken Prenses ve Alcheon çıkar ve ona ne yaptığını sorar. Dae Nam Bo, oradan uzaklaşan Prenses ve Alcheon'u takibe alır. Bir kulübede kıyafet değiştirdiklerini anlar, Duk Man tıpkı Prenses Cheonmyeong gibi giyinmiştir. Arkasından zehirli okları atar fakat isabet ettiremez. Sonra oradan kaçar.

Bi Dam bir kayık bulmuş ve kıyıya yanaşmıştır. Burada uzun bir vedalaşma sonrasında Duk Man ve Yushin ayrılmak üzereyken, Dae Nam Bo ortaya çıkar ve Duk Man zannettiği Prensesi zehirli okla yaralar. Prensesi de kayığa alarak bir mağaraya giderler.

Burada Prenses'i hayata döndürmek için herkes çalışır, Prenses öleceğini hissetmiştir. Yushin'den Duk Man'a çok iyi bakması sözünü alır. Duk Man ve Bi Dam ilaçları alıp geri döndüklerinde prenses hayata gözlerini yummuştur. Duk Man, Alcheon ve Yushin büyük üzüntü içerisindedir.

Bu haber öncelikle aralarında kavgaya tutuşan Kim Seo Hyeon ile Seolwon tarafından öğrenilir. Onlar da birer haberci ile saraya durumu bildirir. Kraliçe ve Kral çok üzgündür, Mishil ise olaylardan sorumlu tutulacağını bildiği için sessiz kalmaları gerektiğini söyler.

Yushin, Bi Dam ve Duk Man mağarada birkaç gün geçirir. Duk Man burada hastalanmıştır. 3. gününde iyileşir. Yushin ona prensesin son vasiyetini bildirir. Duk Man ise prensesin son isteğini yerine getirmeyeceğini söyler...