Muhteşem Kraliçe
23. Bölüm Özeti

23. Bölüm Özeti

Duk Man'ı ele geçirmiş olan Soron ve birlikleri ile dövüşen Bi Dam'a Yushin'de katılarak Duk Man'ı arkalarına alırlar. Onları biraz oyaladıktan sonra birlikte kaçarlar. Uçurum kenarından denize atlarlar. Duk Man burada kendini öldürmek istemiş ve boğulmuştur. Çıktığında Hwarang Yushin onu tekrar hayata döndürür. Bu sırada Bi Dal'da onun kız olduğunu fark etmiştir. Ayrıca Bi Dal, hançeri olduğu halde onun kaçmadığını da Yushin'e söyler.

Mi Shil'e Duk Man'ın tekrar ellerinden kaçtığı haberi gelir. Soron onu bulabilmek için köyde her yeri aramaya başlamıştır. Ayrıca kayboldukları nehrin çevresini de araştırır.

Prenses Cheonmyeong, Alcheon ve Ejder Çiçeği alayı nangdolarını da alarak Duk Man ve Yushin'in son görüldüğü köye giderler. Burada yardım için ustası Munno'yu arayan Bi Dam, sarı nangdo kıyafetli Alcheon'u fark eder ve peşlerine düşer. Takip edildiğini anlayan Alcheon onu yakalar. Üzerindeki Yushin'in zırhını gören Alcheon ona nerde saklandıklarını sorar. Bu sırada prenses görünür ve birlikte Duk Man ile Yushin kaldığı mağaraya giderler.

Sorebol'da ise Baş Rahibe, Duk Man'ın Mi Shil için tehdit olduğunu görmüş, bu durumu Mi Shil'e bildirmiştir. Mi Shil Baş Rahibenin sözünü dinlemez ve Duk Man ı sağ istemekte ısrarcıdır. Baş Rahibe, Efendi Mi Saeng'e durumu anlatır. Mi Shil'in sadık hwarangına Duk Man'ı öldürmesi için zehirli ok hazırlaması ve kaldığı yere gitmesini söyler.

Prenses, ikiz kardeşi Duk Man ile birlikte bir araya gelmiş ve yaşanılanları tartışmaktadır. Bu sırada annesinin dolabından getirdiği prenses kıyafetini ondan giymesini ister.

O giyinirken dışarı çıkan Prenses Cheonmyeong ile konuşan Yushin, artık kendisine hizmet edemeyeceğini ve Duk Man ile birlikte gideceğini söyler.

Prenses kıyafetini giyen Duk Man'ı gören Prenses ona çok yakıştığını söyler. Kardeşinin saçlarını tararken bir yandan sohbet ederler.

Bu sırada etrafı göz atan Ejder Çiçeği alayının iki nangdosunu gören Dae Nam Bo (Zehirli okla öldürmekle görevlendirilen hwarang) onu takip ederek bulundukları evi bulur.