Muhteşem Kraliçe
22. Bölüm Özeti

22. Bölüm Özeti

Duk Man, kılıcını kendisini yakalamak isteyen Kim Seo Hyeong'un adamlarına doğrultur. Bu sırada Bi Dal görünür ve tavuklarının intikamı için hepsini öldüreceğini söyler. Bir süre Bi Dal ile kavgaya tutuşan Kim Seo Hyeong'un adamları kaçmaya başlar. Bu sırada Kim Yushin'de oraya gelir. Yushin başlığını ister karşılığında ise zırhlarını verir.

Kim Yushin ve Duk Man buradan hızlıca uzaklaşırlar ve salgın hastalık tehlikesine karşın köye dönerler. Mi Shil'in adamlarından savaş bakanı Soron'da onların görüldüğü köye gelmiş ve araştırmaya başlamıştır.

Bi Dal, ustasının yanına döndüğünde yaşanılanları anlatır. Ustası bu duruma çok kızar fakat bunu bir hayat kurtarmak için yaptığını söyler. Bu sırada Duk Man ile Yushin gelir. Munno onlara gitmesini söylese de Yushin gidecek bir yerlerinin olmadığını söyler ve orada kalırlar.

Bu sırada Sorebol'da bakanlar kurulunu toplayan Mi Shil, Chilso'yu konuşturur ve ikizin varlığını bildirir. Çok yakında ikizi de karşılarına getireceğini açıklar.

Köyde gezinti yapan Soron, Bi Dal'ı görür. Ona Bir Hwarang ile Nangdo görüp görmediğini sorar. Karşılığında hastalar için zencefil alacaktır. Bir kişiye karşılık daha çok kişinin hayatını kurtaracağını düşünen Bi Dal, Yushin'i hapseder, Duk Man'ı da bağlar. Duk Man Mi Shil'in oyununu bozmakta kararlıdır ve kendini öldürmeyi düşünür.

Bi Dal, Duk Man'ı Soron'a teslim etmeye gider ve oradan ustasının yanına gelir. Ustası ona çok kızar, Bi Dal ayrıca hançeri olduğu halde Duk Man'ın kurtulmaya çalışmamasından da şüphelenir ve tekrar Duk Man'ı geri almak üzere yola çıkar. Yushin de hapisten kurtulmayı başarır.

Bi Dal onlara yetişir ve Soron birliklerine karşı koyar. Yushin de yetişir ve Duk Man'ı korumaya alır.