Muhteşem Kraliçe
21. Bölüm Özeti

21. Bölüm Özeti

Hwarang Kim Yushin, Duk Man'ı da alarak saraydan uzaklaşır. Bu sırada peşinde Efendi Yulce'nin iki hwarangı vardır. Ayrıca Chilso'da artık görmeye başlamış ve ilk olarak Duk Man'ı at üstünde görmüştür. Onları takip eden hwaranglar, Kim Yushin ile Duk Man'ın izini kaybederler.

Baş Rahibe, Chilso'nun ortadan kaybolduğunu Mishil'e bildirir. Bu sırada Chilso içeri girer ve gözlerinin daha iyi gördüğünü söyledi. Ayrıca diğer ikizin de sarayda olduğunu söyler. Adının Duk Man olduğunu söylemesi üzerine Mishil onun bir an önce kendisine getirilmesini ister.

Efendi Yulce'de Duk Man'ın peşindedir. Kim Yushin ile kaçtığını bildiği için babası Kim Seo Hyeong'a ulaşacağını düşünür. Ona gider ve Duk Man'ı yakalamasını bunun karşılığında prensesle Yushin'in evliliğine karşı gelmeyeceğini söyler.

Kim Yushin ve Duk Man ansızın ve hiçbir hazırlık yapmadan ayrılmışlardı. Paraları da yoktu. Babasına ulaşır ve yardım ister. Geceyi geçirmek üzere bir mağara geçişinde beklerken garip biri oradan geçer. Onu takip eden Yushin ondan tavuk eti alır. Bu gizemli çocuk ise onun başlığını karşılık olarak alır. Parasını getirdiğinde geri vereceğini söyler.

Bu gizemli kişi büyük usta Munno'ya getirdiği bitkileri gösterir. Fakat Munno zencefil istemektedir, onu geri gönderir.

Kim Seo Hyeong, 20 kadar adamla harekete geçer. İçlerinde Soron'un casusu da vardır. Vardıkları yeri Soron'a bir haberci kuşu ile bildirir. Soron da beraberindekilerle yola çıkar.

Yushin babasına güvenerek Duk Man'ı bir barakada bırakır ve onun yanına gelir. Bu sırada etrafa dağılmış adamları Duk Man'ın bulunduğu barakaya doğru ilerler.

Bu sırada gizemli çocuk (Bi Dam) onları görür. Çantasında hwarang Yushin'in başlığını gören adamları onu döverek ondan alır. Kim Seo Hyeong'un adamları da Duk Man'ın barakasını sarmıştır. Bu sırada Bi Dam yeniden görünür ve tavuklarının intikamını alacağını söyler...