Muhteşem Kraliçe
20. Bölüm Özeti

20. Bölüm Özeti

Duk Man, kraliyet ailesine ait hançerin kime sahip olduğunu tam Kraliçe Maya'ya açıklayacakken Prenses Cheonmyeong ve Hwarang Yushin gelir. Prenses açıklamamasını söyler fakat Duk Man kim olduğunu öğrenmek için söylemek istemektedir. Bu sırada Prenses gerçekleri annesine açıklar ve ikiz kardeşinin karşısındaki nangdo olduğunu söyler. Buna inanmak istemeyen Duk Man oradan uzaklaşır. Bunun doğruluğunu Hwarang Yushin'de onaylar.

Mishil, arşiv odasından çalınan mürekkebi çalan kişiyi, onu satarak karşılığında başka bir şey alan tüccar sayesinde bulur. Soron onu burada konuşturur ve ona belgeyi verenin Duk Man olduğunu itiraf eder. Onun alıkoyulduğunu öğrenen Efendi Yulce adamlarıyla onu alır ve o da aynı şekilde sorgular. Herkes ne amaçla majestelerine mektup yazdığını merak eder ve nangdo Duk Man'ın peşine düşerler.

Duk Man geçmişiyle ilgili gerçekleri öğrendikten sonra ayrılmayı ve tekrar çöle dönmeyi düşünür. Fakat Hwarang Yushin ona engel olur, Duk Man bu durumda Prenses'in isteğine uyup Sorebol'dan ayrılacaktır.

Hwarang Yushin herkesin onun peşinde olduğunu anlar ve onu atına bindirerek uzaklaşır. Fakat onun peşinde efendi Yulce tarafından gönderilen iki hwarang vardır. Dahası Chilso'da onu fark etmiştir.