Muhteşem Kraliçe
2. Bölüm Özeti

2. Bölüm Özeti

Munno Kim Maya'nın peşinden gitmektedir. Baek Jeong ise saraydan kaçmaya çalışır. Fakat yakalanarak tekrar saraya götürülür. Munno ise Maya'yı kurtarmak isterken mecbur kalarak silahını atar. Maya ile birlikte ayaklarına taş bağlı olarak deniz atılır. Fakat buradan Kim Maya, eşinin verdiği hançerle ipleri keser ve kurtulurlar. Fakat tekrar ortaya çıkmaları 6 ay sonra olacaktır.

6 ay sonra Kral, Kim Maya'dan ümidi kesmiştir. Ve ona veliaht vermesi için bir kraliçe aranmaktadır. Herkes Mi Shil'i kraliçe olarak göstermektedir. Tam bu konuda karar verilirken Kim Maya ve Munno ortaya çıkar. Maya'nın bebeği de yaşamaktadır.

Doğum öncesi Baş Rahibe bebeklerin ikiz olduğunu öğrenir ve bunu Mi Shil'e söyler. Bu durum gerçekleşirse kralın soyu bitecek, hiçbir erkek evlat vermeyecek ve bunla ilgili kehanet doğrulanacaktır. Bu durumda doğumun bitmesini bekler. İkiz bebekleri kaçırma ihtimaline karşılık da sarayda geniş güvenlik önlemi alır.

Gerçekten Kim Maya'nın ikiz çocukları olmuştur. Munno kralın yanına varır. Kral ondan yardım istemektedir. Elinde çocuk olduğu izlenimi verdirerek saraydaki askerleri oyalayacaktır. Bu sırada kral, hizmetçiden çocuğu alarak saraydan uzaklaşmasını ister.