Muhteşem Kraliçe
18. Bölüm Özeti

18. Bölüm Özeti

Duk Man, Kutsal Uçuş Alayı nangdolarının arasına karışmış, kralın gelmesini beklemektedir. Fakat Efendi Yulce gelir ve buluşmaya gelecek kişiyi yakalamalarını ve yakalayamazlarsa öldürmelerini ister. Bunu duyan Duk Man oradan kaçmaya çalışırken fark edilir. Alcheon onu görür ve saldırır. Bu sırada yüzü açılır ve Duk Man olduğunu anlar. Duk Man kendisini görmezden gelmesini ister ve geçmişten kalan teşekkür borcunu böyle ödeyebileceğini söyler. Alcheon dediğini yapar ve onun kaçmasına yardımcı olur.

Prenses Cheonmyeong ise annesine ikizi olup olmadığını sorar. Annesi ikizi olduğunu itiraf eder. Onun öldüğünü söyler ve cinsiyetinin kız olduğunu açıklar. Prenses Duk Man'dan şüphelenmektedir.

Mi Shil, Prenses Cheonmyeong'a Jinpyeong'u resmettiği bir tablo hediye eder. Burada Duk Man'ın ona sorduğu hançer görünmektedir. Prenses, Duk Man'ın kendisine yalan söylediğini anlamıştır.

Alcheon neden dün akşam bir suçluyu yakalamak üzere görevlendirildiğini sorar. Efendi Yulce onun majestelerine ihanet ettiğini söyler. Alcheon bu durumu Yushin'e iletir ve bir şeyler yapmasını ister.

Joo Bong ve Go Do, arşiv odasından çaldıkları mürekkepliği satıp yerine ilaç alırlar. Bunu araştırıp bir nangdo olduğunu öğrenen Yulce tüm nangdoları tek tek aramaya başlar. Duk Man kız olduğunun fark edileceği için endişe duyarken Majesteleri kendinden habersiz bunu yaptığı için Yulce'yi çağırır.

Majesteleri bu sırada Sohwa'yı görür.

Prenses Cheonmyeong, Yushin ile aslında bir ikizinin olduğu ve onun Duk Man olduğu ile ilgili bir çok kanıtının olduğunu söyler. Fakat bu tabloda tek sorun Duk Man'ın erkek olmasıdır. Fakat Yushin onun kız olduğunu bilmektedir ve Prensese Duk Man'ın aslında bir kız olduğunu söyler.