Muhteşem Kraliçe
15. Bölüm Özeti

15. Bölüm Özeti

Duk Man, Mi Shil'i ve beraberindekileri takip ederken yakalanır. Mi Shil ile sadakat üzerine konuşurlar. Mi Shil'in amacı onun sevdiklerine olan inancını kırmaktır. Bu nedenle bir oyun oynar. Karalanmış bir mektup gönderir. Böylelikle Prenses, Harang Yushin ve arkadaşlarının ondan şüphelenmesini sağlayacaktır.

Mi Shil, Chilsuk'u her yerde arattırır. Sonunda ona ulaşır ve gözlerinin artık görmediğini öğrenir. Yanında Sohwa vardır fakat kimse onu tanımamıştır. Chilsuk onu korumasına aldığı biri olarak tanıtır. Chilsuk gitmek ister fakat Mi Shil onu iyileştirmek istemektedir. Bunun için tapınakta gizli bir yere götürür. Sohwa ile birlikte buraya yerleşirler.

Efendi Miseng (Mi Shil'in kardeşi), ablasının emriyle Duk Man'a ödül verir ve kendi odasına götürür. Burada hiçbir şey demez ve gönderir. Arkadaşları onu dinlemektedir ve şüpheleri gittikçe artmaktadır.

Duk Man Mi Shil'e gelir ve Yushin tarafından kovulduğunu, kendisinin haklı olduğunu söyler. Mi Shil başlangıçta onu kabul etmese de sonra her gece 9 da kendisine gelip kitabı okumasını ister.

Ve sonunda asıl oyun oynayanların Duk Man ve beraberindekiler olduğunu anlarız. Duk Man, oynanan oyunun başından beri farkındadır. Ve sonuçta bunu Sadam'ın Erik Çiçeği hakkında bilgi alabilmek için kullanacaktır.

Bu arada Sohwa tapınaktan kaçar. Herkes onu aramaya koyulur. Chilsuk'da onu aramak için çıkar. Oradan geçen Duk Man, Chilso'ya çarpar. Artık peşindeki adam karşısındadır..