Muhteşem Kraliçe
13. Bölüm Özeti

13. Bölüm Özeti

Gerçek suikastçinin itirafı ile Duk Man kurtulmuştur, ayrıca artık keşiş kıyafetli arkadaşının da Prenses Cheonmyeong olduğunu öğrenmiştir. Prenses babası ile konuşur ve Duk Man ile Yushin'i daha sık görebilmek için izin ister. Artık daha sık bir araya geleceklerdir.

Kim Seo Hyeong ve eşi artık sarayda derece kazanmıştır, Mi Shil onları kendi tarafına çekmek istemektedir ama her ikisi de birbirine bağlı kalacaklarını söylemektedir. Kim Seo Hyeong ise hafiften Mi Shil'e sempati beslemeye başlar.

Prenses'e Munno'nun önceki kral Jinpyeong'un emriyle hazırlattığı kitabı tamamlama görevi verilir. Burada geçen Sadam'ın Erik Çiçeği Mi Shil'in geçmişini bize anlatıyor.. Mi Shil'in bu kadar güçlü olmasının sebebi daha doğrusu gücünün kaynağı olarak görülüyor. Ama Mi Shil, baş rahibe ve kardeşi dışında kimse onun ne olduğunu bilmiyor.

Duk Man ile Yushin bir gezinti sırasında bu tapınakta Mi Shil'in kardeşini görür. Şüphelenen prenses burada arattırma yapar ama eline bir şey geçmez.

Sarayda ise Duk Man, tüccarlara yakın olabilmenin yolunu aramaktadır. Hintli tüccarlara verilecek yemekte kullanılan hint baharatı kırılmıştır. Bunu yapmayı bildiğini söyleyen Duk Man'a ve iki arkadaşına mutfakta görev verilir. Artık tüccarlara yakın olup araştırma yapabilecektir.

Tüccarlar Sorebol'a gelirler. Burada Duk Man'ı bir sürpriz beklemektedir. Gelen grupta Chilsuk (Annesi ile peşinde olan harang) vardır.