Muhteşem Kraliçe
12. Bölüm Özeti

12. Bölüm Özeti

Ejder Çiçeği Alayı düşmanı oyalayacak bu sırada diğer iki birlik sınırı geçecektir. Kutsal Uçuş ve Mavi Ejder sınırı geçip kendilerini kurtarır. Bir süre sonra Ejder Çiçeği alayı nandolarının da geldiği görünür. Tekrardan bayraklarına kavuşmuştur.

Saraya döndüklerinde General Soron, Kim Seo Hyeong ve Kim Yushin ödüllendirilir. Onun dönüşü Soron tarafından hoş karşılanmamıştır. Bu durumu bilen oğlu verilen bir ziyafet sonrasında Kim Seo Hyeong'a suikast düzenlemeye karar verir. Bu durumdan haber alan babası ve Mi Shil engel olmaya çalışırlar. Sorumlu kişi olarak o bölgede bulunan Duk Man'ı gösterirler. Az öncesinde keşiş kıyafetiyle gelen prensesle konuşmuştur. Keşişi gören saray erkanı onun casus olduğunu düşünmektedir.

Prenses Duk Man'ı kurtarmak istese de bir nando ile buluştuğunu öğrenen Kral ve Kraliçe ona engel olacaktır. Oda hapsinden kurtulamadığı için yardımcı olamaz. Yushin'in aklında ise bu keşişi bulmuş gibi görünüp gerçek suçluyu yakalamak vardır.

Plan başarılı olur ve suikastçi suçunu itiraf eder. Ayrıca Duk Man artık geceleri onunla buluşan kişinin prenses olduğunu öğrenmiştir.