Muhteşem Kraliçe
11. Bölüm Özeti

11. Bölüm Özeti

Yushin, Duk Man'ı ararken bir yaralı Baekje askeri tarafından öldürülmek istenir. Bu sırada Duk Man ortaya çıkar ve attığı okla onu kurtarır.

Geri dönüş için bir yem birliği seçilecektir. Buna bağlı diğerleri kurtulacaktır. Kural gereği yaralılar da öldürülecektir. Bu yem birliği görevi Ejder Çiçeği ile Kutsal Uçuş'a verilir. İlk hedefleri bir kamp olacaktır. Kampa saldırı sırasında yılan gören bir muhafız yerlerini belli eder. Onu cezalandırmak isteyen Alcheon'a Dukman engel olur ve bunu döndükten sonra yapmasını söyler. İkinci günkü saldırılarda Alcheon yaralanır ve liderliği Yushin'e vererek kendisini öldürmelerini ister. Fakat Duk Man onları ikna etmeyi başarır ve yaralılarla birlikte dönmenin gerekliliğini söyler.

Yaralıları iyileştirirken bir yandan Godo'nun zehirli bir zakkum kullandığını duyan Joo Bong onu azarlamaya başlar. Bu Yushin'e bir fikir verecektir. Bu konuda başarılı da olacaklardır. Burada Yushin savaşçılarından birini kaybeder. Döndüklerinde Mavi Ejder'in başı da oraya gelir ve rütbe açısından yukarıda olduğundan liderliği eline alır. Ayrıca itaatsizlikten Duk Man'ı öldürmek ister fakat tüm Hwaranglar (Mavi ejder hariç) buna karşıdır. Yushin onları sağ sağlim döndürmek şartıyla bunu görmemesini ister. Artık onları zorlu bir savaş beklemektedir.