Muhteşem Kraliçe
10. Bölüm Özeti

10. Bölüm Özeti

Soron, Kim Yushin dışında tüm Ejder Çiçeği ve Kutsal Uçuş Alayındakileri kampta bırakacaktır. Bu durumdan şikayetçi olan Kutsal Uçuş alayındakiler, Ejder Çiçeği alayındakilere saldırır. Bu sırada Alcheon ve Yushin içeri girerler ve durumu açıklarlar.

Ordu savaşa gittiğinde, daha önceden Soron'un hazırladığı bir yazı Kim Seo Hyeong (Kampın komutanı, Eski Manno Valisi)'a iletilir. Ve onlar da Hamak kalesi için yola çıkarlar. Munno yarı yolda geri dönecektir. Kim Seo Hyeong ise orayı ele geçirir. Bunu öğrenen düşmanlar tam da Soron'un istediği gibi birliklerini o bölgeye sevk etmeye başlar. Boşalan Sadam Kalesine doğru yola çıkarlar.

Sadam Kalesi ele geçirilir. Yushin onların yem olduğunu öğrenir fakat artık çok geçtir. Bu durum sarayda da konuşulur ama Mi Shil Sadam Kalesi alınmışken oraya destek göndermenin tehlikeli olacağını söyler ve kendi imkanları ile dönmeleri gerektiğini bildirir. Baekje birlikleri ise Hamak kalesine doğru yoldadır. Kim Seo Hyeong sadece iç kaleyi fethetmiştir. Dış kale için hücuma geçtiğinde Yushin elçi olarak oraya gider. Yazıda geri dönmeleri yazmaktadır. Ama bu kolay olmayacaktır.

Bu sırada Baekje askerleri ile savaşan hwarangların bir kısmı sıkıştırılır. Burada savaş deneyimleri olmayan Yushin ve ekibini zor anlar beklemektedir. Kaçanlar bu durumdan Yushin'i haberdar eder. Yushin ise koşarak Duk Man'ı aramaya koyulur.